Končící listopad lemovaly dějepisné akce
Kdo z návštěvníků zavítal 27. listopadu na náš Den otevřených dveří, mohl si prohlédnout některé netradiční formy výuky dějepisu. Studenti například hráli stolní hry, které si vytvořili v dějepisných hodinách na téma napoleonských válek. Odpoledne se pak v projektových hodinách účastnili dalších historických kvízů a her, nebo si vyzkoušeli zasedání královské rady Marie Terezie a Josefa II.
Následující den se zapojili přihlášení studenti do dějepisné olympiády na téma Péče o duši a tělo od osvícenství po španělskou chřipku, a to ve dvou úrovních – pro základní školy a pro střední školy. Výsledky byly velice těsné, ale nakonec vítězná místa obsadili - I. kategorie: Adéla Krejčí, Ester Plhoňová a Ondřej Staněk; II. kategorie: Kateřina Susedíková, Anna Jenčová, Barbora Lundová. Gratulujeme!
V pátek 29. listopadu pak na gymnáziu proběhlo promítání filmu Karla Strachoty 1989: Z dopisů psaných přes železnou oponu a následná beseda s pamětníkem v rámci projektu Jeden svět na školách. Studenti dějepisného semináře a další zájemci využili možnosti vyptat se na podrobnosti k událostem roku 1989 pana Vojmíra Kubíčka, kterému děkujeme za to, že si na nás udělal čas a podělil se o své zážitky z doby před sametovou revolucí i po ní. Tímto programem skončila také plakátová výstava k tématu sametové revoluce, ale studenti si mohou stále stáhnout do mobilu tematickou hru Velvet 89, která přibližuje reálné příběhy lidí v roce 1989. Odkaz na hru – i do mobilu: https://charlesgames.net/velvet-89/
V neposlední řadě se přihlášená skupina připravuje pod vedením Mgr. M. Kosové na zpovídání pamětníka v rámci dalšího projektu Paměti národa Příběhy našich sousedů, do kterého se každoročně zapojujeme jako jedna ze škol spolupracujících s touto institucí.